O mnie

Logo Kupuję Winyle

Wszystko zaczęło w 2002 roku. Zainteresowałem się wtedy produkcją hip-hopowych bitów, opartych w dużej mierze o jazzowo-funkowe sample. Mniej więcej w tamtym czasie kupiłem swój pierwszy winyl. Od tego momentu zabawa z samplowaniem przerodziła się w kupowanie płyt. Zaopatrywałem się w większości polskie winyle wydane w latach 70-tych XX wieku, głównie z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz jazzem. Szukałem również płyt z tzw. „break’ami” czyli z mocno uwypukloną sekcją perkusyjną. I właśnie takie analogi można znaleźć na tej stronie. Zaznaczę, że nie jestem kolekcjonerem, raczej amatorem winyli.

Skąd pomysł na stronę? Na początku 2012 roku założyłem fanpage na Facebooku (dla ludzi kochających kupować czarne płyty),  z którego pochodzą wszystkie zamieszczone tutaj artworki oraz memy. Do stworzenia poniższej strony natomiast zbierałem się długo, może nawet zbyt długo, ale lepiej późno niż wcale. Pomyślałem, że skoro dysponuję fajnymi płytami, to warto część z nich zdigitalizować i udostępnić.

Strona powstała z chęci dzielenia się dobrą muzyką oraz w celu stworzenia miejsca w sieci, w którym można odsłuchać konkretnych, przeważnie polskich winyli.


Zgrywam płyty używając:
gramofonu Technics 1210 M3D
systemu Shure M44-7
mikser:a Rane TTM 56
kabla chinch-mini jack
zintegrowanej karty dźwiękowej
programu GoldWave

Sprzęt

Reklamy